CZ EN

Knihy - detail knihy

Bernau, Friedrich - Hassenstein. Ein Beitrag zur Geschichte des Erzgebirgs.

Bernau, Friedrich - Hassenstein. Ein Beitrag zur Geschichte des Erzgebirgs. Bernau, Friedrich - Hassenstein. Ein Beitrag zur Geschichte des Erzgebirgs.

Bernau, Friedrich

Hassenstein. Ein Beitrag zur Geschichte des Erzgebirgs.

ID: 22385
Místo vydání: B.(ömisch) Leipa (Česká Lípa)
Nakladatel / tiskař: Johann Künster
Rok: 1893
Vydání: 1.
Formát:
Počet svazků:
Počet stran: Front. + [VIII]-221-[II] + 1 příloha
Vazba: kožená z počátku 20. století
Komentář: Ve frontispisu fotografický pohled na zříceninu hradu Hasištejna z roku 1891, za textem oboustranná příloha, plán hradu Hasištejna.
Vazba z jemné teletiny z počátku 20. století. Přední i zadní deska olemována kantnami, na přední desce tlačený a zlacený rám lemovaný linkami, v rozích rámu ozdůbky rostlinného charakteru, uvnitř rámu tlačený a zlacený název s prolamujícím se ornamentem, na desce zadní stejný, pouze tlačený rám, ne desce přední jsou kantny olemovány tlačeným a zlaceným ornamentem, ve hřbetu mezi tlačenými a zlacenými ozdůbkami název. Zlacené ořízky, na předsádkách olejový papír zdobený drobnými ornamenty. Vazba lehce ohmataná a na zadní desce mírně odřená. Na předním přídeští nalepeno ex libris (původní akvatinta) pro Hedwigu Kühne opatřené monogramem S. (Snad Hedviga Kühne, rozená Karsch z Číškovic u Lovosic, v pozadí na ex libris je vyobrazená patrně Milešovka).
Cena: 3000 Kč
PRODÁNO