CZ EN

Knihy - detail knihy

 - Duchownj Krzestianské Katolické GADRO Wssech Modliteb Sprzipogenymi Rannj a Weczernj: ke Mssy a k Spowiedi k Przigjimanj a k rozlicžnym Swatym  Modlitbama a Letanyema s Hodinkama Bozke Prozrzetedlnosti, a Panny Marye.

 - Duchownj Krzestianské Katolické GADRO Wssech Modliteb Sprzipogenymi Rannj a Weczernj: ke Mssy a k Spowiedi k Przigjimanj a k rozlicžnym Swatym  Modlitbama a Letanyema s Hodinkama Bozke Prozrzetedlnosti, a Panny Marye.

Duchownj Krzestianské Katolické GADRO Wssech Modliteb Sprzipogenymi Rannj a Weczernj: ke Mssy a k Spowiedi k Przigjimanj a k rozlicžnym Swatym Modlitbama a Letanyema s Hodinkama Bozke Prozrzetedlnosti, a Panny Marye.

ID: 23079
Místo vydání: Praha
Nakladatel / tiskař: František Jeřábek v Železných Dveřích
Rok: [cca 1790]
Vydání:
Formát:
Počet svazků:
Počet stran: 226 (správně 224)-[I]
Vazba: dobová kožená
Komentář: Knihopis 3417 (evideje 8 ex., z toho dva neúplné).
Tištěno kurentem (novogotickým písmem), mědirytinový titulní list s rámem, ve které jsou zakomponované různé náboženské pomůcky, v horní polovině rámu rytý název, ve spodní sedící postava symbolizující víru, pod rámem, který přesahuje klobouk a klíč impresum a pod ním jméno rytce Salzer. Sc. Pragae. Text olemovaný dřevorytovým rámem zdobeným v rozích a uprostřed drobným ornamentem rostlinného charakteru, živá záhlaví tištěná antikvou, od sazby oddělená jednoduchou linkou. Nadpisy jednotlivých modliteb a naučení tištěny antikvou. Vstupní dřevořezový vlys, tučně tištěné plné iniciály ve výši dvou řádku, vstupní zčásti olemovaná ilustrací do dřeva rytou, ozdobné tyče z ornamentů, koncová viněta. O strany 115 až do konce chybná paginace (strana 116-117 byla v tisku omylem vynechána), chybně paginovaná strana 45 (místo 45 je 41). Kompletní exemplář.
Dobová vazba z hověziny, na obou deskách tlačený rámec z vlnovky, uvnitř rámce vyobrazení Kalvárie zakomponované do zrcadla s rámem s náboženskými atributy a prvky architektury chrámu. Zlacené ořízky. Vazba ohmataná a odřená, titulní list při vnitřním okraji pomačkaný, strany 61-79 při vnějším okraji lehce roztřepené.
Ignác Salzer (1728 Přísečnice - 3.9. 1806 Praha), mědirytec a ilustrátor činný v Praze.
Cena: 4500 Kč
PRODÁNO