CZ EN

Knihy - detail knihy

Dyrynk, Karel - Typograf o knihách.

Dyrynk, Karel - Typograf o knihách. Dyrynk, Karel - Typograf o knihách. Dyrynk, Karel - Typograf o knihách.
Dyrynk, Karel - Typograf o knihách. Dyrynk, Karel - Typograf o knihách. Dyrynk, Karel - Typograf o knihách.


Dyrynk, Karel

Typograf o knihách.

ID: 23708
Místo vydání: Praha
Nakladatel / tiskař: Spolek Typografia
Rok: 1925
Vydání: 2.
Formát:
Počet svazků:
Počet stran: 339 str. + 4 listy )poslední čistý)
Vazba: individuální kožená vazba L. Bradáče
Komentář: Jeden z 200 vydaných výtisků, nakladatelskou značku v titulu a tři černě tištěné iniciály na ilustr. pozadí zhotovil Jaroslav Benda, typograficky upravil Karel Dyrynk, kniha byla vysázena z typů písma F. W. Goudyho, které pro českou sazbu upravil a akcenty doplnil Vojtěch Preissig. Písmem z vlastní slévárny na holandském ručním papíře vytiskla Státní tiskárna.
Individuální vazba z teletiny Ludvíka Bradáče, kterou zhotovil na zakázku pro sběratele JUDr. Ladislava Webera. Kůže na přední i zadní desce temně vínově červená, ve hřbetu hnědá. Na přední i zadní desce tlačený a zlacený rám z dvojité jednoduché linky, uvnitř rámu mezi dvojitou tlačenou linkou tlačené a zlacené tečky, ve hřbetu pět vazů, ve druhém poli tlačený a zlacený název, zlacená svrchní ořízka. Na předním přídeští tlačený a zlacený vlastnický záznam, na zadním přídeští suché razítko Bradáčovo. Pod tiráží Bradáčův přípis perem "Svázal L. Bradáč 1932", za předmluvou podpis perem od Karla Dyrynka. Původní ochranné kartonové pouzdro olemované koženou páskou.
JUDr. Ladislav Jiří Weber (1893 - 7. 6. 1961 Praha), byl pražský advokát a významný sběratel moderního českého umění, část jeho sbírky se nalézá v NG v Praze.
Cena: 45000 Kč
PRODÁNO