CZ EN FR

Antikvariát - detail knihy

Hlávka, Josef - Dva dopisy, navštívenka a podpis.PRODÁNO

Hlávka, Josef

Dva dopisy, navštívenka a podpis.

ID: 20674
Místo vydání:
Nakladatel:
Rok:
Vydání:
Formát:
Počet svazků:
Počet stran:
Hmotnost: 0.1 Kg
Vazba:
Komentář: 1) Dvakrát přeložený list 342 x 210 mm s tištěnou hlavičkou Praesidia České Akademie cís. Františka Josefa pro vědy, slovesnost a umění, popsaný po jedné straně černým inkoustem. Česky psaný dopis dvornímu radovi Josefu Müllerovi ve Vídni, řediteli c. k. hlavní mincovny v.v., datovaný 23.5.1905, v němž president Akademie Hlávka děkuje zejména za dohled nad ražbou medaile Jiřího z Lobkowicz; modrým inkoustem spolupodepsán gen. sekretář Bohuslav Rajman(?). Vloženo v pův. obálce s tištěnou hlavičkou Akademie.
2) V půli přeložený dvoulist 204 x 128 mm popsaný po všech stranách černým inkoustem. Německy psaný dopis témuž, datovaný 17/2 08. Vloženo v pův. ofrankované obálce.
3) Mírně ušpiněná navštívenka Jos. Hlávky, na jejímž rubu je jím vepsán černým inkoustem dík za radostnou zvěst a přání, "by se jak zdárnému synku taktéž milostivé paní dobře dařilo."
4) Reprodukce Hlávkova fotoportrétu 147 x 100 mm nalepený na list, v jehož spodní části je přichycen ústřižek jiného papíru s podpisem Hlávky t.č. presidenta (Akademie).
5) Text prof. dr. B. Němce: Josef Hlávka. K třicátému výročí jeho úmrtí. 4°, 6 str. s reprodukcí Švabinského portrétu Hlávky. Brožováno v hnědé, vpředu zaprášené obálce, tato i listy pomačkané.
Josef Hlávka (1831 Přeštice – 1908 Praha), architekt, stavební podnikatel, politik a mecenáš, hlavní zakladatel a první president České akademie (dnes AV ČR). Koncem života založil Nadání Josefa, Marie a Zdenky Hlávkových, přes které odkázal svůj majetek národu s přesným určením, jak mají být každoroční výnosy rozdělovány.
Cena: 3000 Kč