CZ EN FR

Antikvariát - detail knihy

Kramérius Václav Rodomil (sebral) - Wýborná kartářka, to gest: zábawné uměnj, kterým se pochopitelně a bezewsseho na=pomahánj karty wykládati mohou.PRODÁNO

Kramérius Václav Rodomil (sebral)

Wýborná kartářka, to gest: zábawné uměnj, kterým se pochopitelně a bezewsseho na=pomahánj karty wykládati mohou.

ID: 10953
Místo vydání: Jindřichův Hradec
Nakladatel: Alois Josef Landfras a syn
Rok: cca 1860
Vydání:
Formát:
Počet svazků:
Počet stran: 52-1 str. + 4 listy
Hmotnost: 0.2 Kg
Vazba: nová kartonová
Komentář: Český text gotikou, arabské číslování stran uprostřed horního okraje, zvýrazněné nadpisy kapitol, původní pap. obálka vevázána, za textem čtyři listy s osmi různými příklady rozložení karet. Dva titulní listy, druhý s odříznutým papírem při vnějším spodním okraji. Nová kartonová vazba potažená mramorovaným papírem, ve hřbetu nalepený kožený štítek se zlaceným a tlačeným názvem, šitý kapitálek. Vazba je mistrnou ukázkou dokonalé knihvazačské práce, podle všech znaků se jedná o práci Tomáše Vyskočila.
Na tit. listu rozšířený název: "Wýborná Kartářka, to gest: zábawné umění, kterým se zgewně a pochopitedlně ponaučuge, co=koliw každá úplná hra, z 32 karet pozůstáwagjcj, při rozličném rozkládánj wyznamenáwá a dle kterého naučenj geden každý bezewsseho napomá=hánj sám si karty wykládati může. K upokogenj zwědawosti a k powyraženj pro osamělé, milugjcj a zamilowané. S dwěma přjdawky: I. Nowá kakaretnj wěsstba, na způsob hy=sspanielské. II. Wěsstba z krtjcjch gmén dwau osob, gak se mezi sebau co přátelé nebo manželé snássj a kdo koho po smrti přečká.
Cena: 3500 Kč