CZ EN FR

Antikvariát - detail knihy

Miltner, Heinrich Otokar - Beschreibung der bisher bekannten böhmischen Privatmünzen und Medaillen. Herausgegeben von dem Vereine für Numismatik zu Prag.PRODÁNO

Miltner, Heinrich Otokar

Beschreibung der bisher bekannten böhmischen Privatmünzen und Medaillen. Herausgegeben von dem Vereine für Numismatik zu Prag.

ID: 19784
Místo vydání: Prag
Nakladatel: im Verlage des Vereines
Rok: (1868)
Vydání: 1.
Formát:
Počet svazků: 1
Počet stran: 728 + 82 tab.
Hmotnost: 2.3 Kg
Vazba: dobová polokož.
Ilustrace: Za textem 82 z 83 příloh s cca 700 vyobrazeními českých privátních mincí a medailí litografovaných E. Liebischem u E. Kučery v Praze.
Komentář: Svazek obsahuje pouze I. Abtheilung: Personenmünzen, s předmluvou předsedy Pražského numismatického spolku, Leopolda rytíře von Sacher-Masocha, datovanou 1852; ostatní dva oddíly (Münzen der Geistlichkeit + Münzen der Städte u. Ortschafte) chybějí, stejně tak i tabule č. XXIV. Na s. 727 autorův doslov datovaný v Krakově r. 1868, v němž stručně vypisuje historii vzniku díla, na němž spolupracoval též Wilhelm Killian a otec autorův Franz Karl Miltner, tehdy c. k. okresní hejtman na Smíchově. - Světlý kožený hřbet s tlačeným a zlaceným dekorem a věcným názvem, kožené nárožnice, mramor. ořízka. Vazba a předsádkové papíry odřené, rohy naražené, přední předsádka a tit. list s nalepeným slepotisk. razítkem mírně pomačkaný, na listech průběžně hnědé skvrnky, na přílohách jen ojediněle. Na přídeští odřené anonymní exlibris s moravskou orlicí.
Cena: 5000 Kč